İzmir Kobi Rehberi - İzmir Rehber
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

İZKA’nın 2015 Yılı 2. Dönem Mali Destek Programları Sonuçları Açıklandı

İZKA’nın 2015 Yılı 2. Dönem Mali Destek Programları Sonuçları Açıklandı

Tarih 22 Haziran 2016, 12:01 Editör

İZKA’nın 2015 Yılı 2. Dönem Mali Destek Programları Sonuçları Açıklandı

İzmir Kalkınma Ajansı’nın (İZKA) 2015 yılı destek programlarından olan ve 9 Aralık 2015 tarihinde ilan etmiş olduğu Mesleki Eğitim Mali Destek Programı, Yenilenebilir Enerji Mali Destek Programı ve Küçük Ölçekli Sanayi Bölgelerini Geliştirme Mali Destek Programı’nın değerlendirme sonuçları açıklandı.

Başvuru süresi 4 Mart 2016 tarihinde tamamlanan programlardan Mesleki Eğitim Mali Destek Programına 111 proje başvurusu geldi. Konusunda uzman bağımsız değerlendiriciler ve değerlendirme komitesi üyeleri tarafından yapılan değerlendirmeler ve Yönetim Kurulu’nun onaylamasının ardından 21 proje asıl başarılı projeler listesinde, 14 proje ise yedek başarılı projeler listesinde olmak üzere toplam 35 proje başarılı bulundu. Programa ayrılan toplam kaynak tutarı 10.000.000 TL olarak belirlenmişti. Değerlendirmeler sonucunda asil listede yer alan 21 projenin talep ettikleri toplam destek tutarının 9.671.519,85 TL olduğu görüldü.

Küçük Ölçekli Sanayi Bölgelerini Geliştirme Mali Destek Programına ise 11 proje başvurusu yapıldı. Bağımsız değerlendiriciler ve değerlendirme komitesi üyeleri tarafından yapılan değerlendirmeler ve Yönetim Kurulu’nun onaylamasının ardından program kapsamında 5 proje asil başarılı projeler listesinde, 2 proje ise yedek başarılı projeler listesinde kendisine yer buldu. Program çerçevesinde tahsis edilen 3.000.000 TL toplam kaynağın 2.936.069,55 TL’lik kısmı asil listede yer alan 5 projeye tahsis edildi.

Yenilenebilir Enerji ve Çevre Teknolojileri Mali Destek Programına ise kar amacı güden bileşeninde 35, kar amacı gütmeyen bileşeninde 24 olmak üzere toplam 59 başvuru yapıldı. Uzman bağımsız değerlendiriciler ve değerlendirme komitesi üyeleri tarafından yapılan değerlendirmeler ve Yönetim Kurulu’nun onaylamasının ardından program kapsamında kar amacı güden bileşeninde 7 proje asıl başarılı projeler listesinde yer aldı. Kar amacı gütmeyen bileşeninde ise 6 proje asıl başarılı projeler listesinde kendisine yer bulurken 7 proje ise yedek başarılı projeler listesinde yer aldı. Programın toplam 10.000.000 TL olan ve her iki bileşene eşit olarak paylaştırılan bütçesi, kar amacı güden bileşenindeki 7 projeye 2.357.579,50 TL tahsis edilerek sonuçlandırıldı. Kar amacı gütmeyen bileşeninde ise 5.000.000 TL olan kaynağın 4.957.740,48 TL’si asıl başarılı projeler listesini oluşturan 6 projeye tahsis edildi.

Üç mali destek programı ile 19.922.909,38 TL’lik kaynağın İzmir ekonomisine girdi olması bekleniyor. Başarılı projelerin başvuru sahipleri ile mali desteğe yönelik imzalanacak sözleşmelerin, Haziran-Temmuz ayları itibariyle tamamlanması planlanıyor.

İzmir kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Mesleki Eğitim Mali Destek Programı asil liste için tıklayınız.
Mesleki Eğitim Mali Destek Programı yedek liste için tıklayınız.

Yenilenebilir Enerji ve Çevre Teknolojileri Mali Destek Programı
Kar Amacı Güden Bileşeni için tıklayınız.
Kar Amacı Gütmeyen Bileşeni asil liste için tıklayınız.
Kar Amacı Gütmeyen Bileşeni yedek liste için tıklayınız.

Küçük Ölçekli Sanayi Bölgelerini Geliştirme Mali Destek Programı asil liste için tıklayınız.
Küçük Ölçekli Sanayi Bölgelerini Geliştirme Mali Destek Programı yedek liste için tıklayınız.

Bu haber 1186 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

TORBALI GÖZLÜKÇÜ - OPTİK

Kaplama Tuğlası

Kaplama Tuğlası Kaplama Tuğlası

KODGEB Kredi desteğini Kazananların Yapması Gerekenler

KODGEB Kredi desteğini Kazananların Yapması Gerekenler Kredi desteğini Kazananların Yapması Gerekenler

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi