İzmir Kobi Rehberi - İzmir Rehber
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Dekoratif tuğlalar

Dekoratif tuğlalar

Tarih 26 Temmuz 2017, 13:53 Editör

Güzel ve pratik kullanım sağlayan dekoratif tuğlalar günümüzde bir çok yerde kullanılmaktadır.

                   Dekoratif kaplama tuğlaları ile Binaların cephe duvarlarının veya iç mekân duvarlarının farklı kaplama sistemleriyle kaplanması sadece görsel açıdan değil, binanın korunması ve için de gereklidir. Yağmur, kar, yüksek ısı, güneş ışığı gibi pek çok etken binaları yıpratıyor ve ömürlerini kısaltıyor. Bu nedenle çeşitli kaplama sistemleriyle binalar korunmaya çalışılır. dekoratif tuğlalar özellikle dış cephe duvarlarına uygulanır. kaplama tuğlası ve taş kaplama bu amaçla uygulanmaktadır. Fakat kaplama tuğlasının  binalara sağladığı görsel güzellik aynı zamanda iç mekân duvarlarında da uygulanmasına yol açmıştır. Şimdi dekoratif kaplama tuğlası hem  görsel açıdan, hem de işlevsel olarak en ideal duvar kaplama sistemi olmuştur.

                   Dekoratif kaplama tuğlaları Ancak günümüzde kaplama için kullanılan taş ve tuğlalar doğal görünümlü yapay taş ve tuğlalardır. Doğal taşların ve tuğlanın doku ve renk özelliklerini aynen yansıtacak şekilde kopyalanmasıyla elde edilir. Doğal olanlarına göre daha hafif ve incedir. Yüzeylere kolaylıkla yapıştırılır. Ancak kaplamada doğal görünüm olması için bu alanda deneyimli bir ustanın kaplama işlemini yapması gerekir. Dekoratif kaplama tuğlası ile binalar en iyi şekilde korunacaktır. Tuğla kaplama darbelere ve diğer dış etkenlere karşı dayanıklıdır.

                     Dekoratif Tuğlalar Sağlamdır ve bakım gerektirmez. Kaplama yapılan mekâna ısı ve ses yalıtımı sağlar. Temizliği kolaydır. Dekoratif tuğla Binayı ısıya, neme, rutubete karşı en iyi şekilde korumaktadır. dekoratif tuğla Bu özellikleriyle son yıllarda en çok tercih edilen kaplama sistemidir.

                     Dekoratif Tuğla sağladığı güzel görsellik sayesinde  tercih edilmesinde en önemli etken olmaktadır. Kaplama tuğlası mekânların hem dış cephesine hem de iç duvarlarına şık, doğal, estetik bir görünüm kazandırmaktadır. dekoratif tuğla En eski ana yapı malzemelerinden biri olan dekoratif kaplama tuğlası binalara kazandırdığı mükemmel görünüm el yapımı  tuğla nın bugün de dekoratif amaçlı kullanılmasına imkan sağlamıştır.

                     Dekoratif Tuğla, Evlerin, ofislerin, yazlıkların, mağazaların, cafe ve restoran gibi mekânların, otellerin, hastane ve okul gibi yapıların dış cephelerine ve iç mekân duvarlarına el yapımı kaplama tuğla olarak rahatlıkla uygulanır. Ayrıca bahçe duvarlarına, barbekü ve şömine duvarlarına da uygulanabilir. Böylece dekoratif tuğla yani kaplama tuğlası, tüm yaşam alanları daha şık, daha estetik ve doğal bir görünüm kazanır. Red kaplama tuğlası, orange kaplama tuğlası, White grey kaplama tuğlası gibi çeşitleriyle, her mekânda farklı ve özgün dekorasyonlar yaratılır. kaplama tuğlası  sağladığı görsellik ve kullanım avantajları nedeniyle son yılların en tercih edilen kaplama sistemi olmuştur.

Bu haber 428 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

İZMİR KOBİLERİ HABERLERİ

11. KALKINMA PLANI ANKET ÇALIŞMASI

11. KALKINMA PLANI ANKET ÇALIŞMASI Ülkemizin gelecek beş yıl içinde ulaşmak istediği hedefleri ortaya koyacak olan On Birinci Ulusal Kalkınma Planı (2...

KOSGEB Sözleşmeli Bilişim Personeli Alım İlanı

KOSGEB Sözleşmeli Bilişim Personeli Alım İlanı 08.02.2018 - 23.02.2018 tarihleri arasında başvuru yapılabilecektir.

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi