İzmir Kobi Rehberi - İzmir Rehber
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Türkiye 100 Programına Başvurular Devam Ediyor

Türkiye 100 Programına Başvurular Devam Ediyor

Tarih 22 Nisan 2013, 12:19 Editör

Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketini belirlemek amacıyla Türkiye 100 Programı başlatılmış olup, programa başvurular alınmaktadır.

             Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, AllWorld Network ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı işbirliğinde Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketini belirlemek amacıyla Türkiye 100 Programı başlatılmış olup, programa başvurular alınmaktadır.

 

           Türkiye 100 programı, merkezi Amerika Birleşik Devletlerinde bulunan ve Harvard İşletme Okulu Profesörü Michael Porter tarafından kurulan AllWorld Network ile 2011 yılında gerçekleştirilen Türkiye 25 Programı’nın devamı niteliğindedir.

         Listeye girmeye hak kazanan şirketler, ALLWorld Network’ün dünyanın dört bir tarafında hızlı büyüyen şirketlerin yer aldığı küresel ağının bir parçası haline geleceklerdir. Yazılı ve görsel basının ilgisi, kazanan şirketlerin üzerine çekilecek ve bu sayede yeni müşterilere ve yatırımcılara erişimleri kolaylaşacaktır. Ayrıca başarılı şirketlerin sahipleri ve üst düzey yöneticileri Harizan 2013’te Harvard Üniversitesi’nde düzenlenecek olan AllWorld Girişimcilik Zirvesine katılmaya hak kazanacaklardır.

Kimler Başvurabilir?

Yarışmaya katılabilmek için aşağıda belirtilen şartlar sağlanmalıdır:

  • En erken 3 sene önce kurulmuş ve 2012 yılında asgari 500 Bin ABD Doları ciroya ulaşmış olmak,
  • 500 Bin ABD Doları ciro ve/veya en erken 3 sene önce kurulmuş olma koşullarını sağlayamayan şirketler “İzlenecek Yeni Şirketler” kategorisinde yer almak üzere başvurabilirler,
  • Holdinglerin konsolide bilançolarıyla başvuruları kabul edilmemektedir. Ancak, bir holdinge bağlı olarak faaliyet gösteren tekil şirketler başvuru yapabilirler,
  • Başvuracak şirketler Türkiye dışında kurulmuş olsalar dahi faaliyetlerinin çoğunluğunu Türkiye’de gerçekleştirmiş olmaları koşulu aranmaktadır,
  • Kar amacı gütmeyen şirketler, franchise işletmeleri, holdingler, galeriler, bankalar ve elektrik, gaz ve su gibi alt yapı sağlayıcıların başvuruları değerlerlendirmeye alınmayacaktır,
  • Hisselerinin %51’den fazlası halka açık ya da kamuya ait olan işletmeler kapsam dışında tutulacaktır.

Değerlendirme Nasıl Yapılacak?

           Yarışmanın değerlendirilmesi şu şekilde yapılacaktır; Başvuran şirketler 2010-2012 dönemindeki yıllık satış geliri büyüme hızına göre sıralanacaktır. Satış gelirlerini en hızlı arttıran şirket Türkiye 100 listesinde 1'inci sırada yer alacaktır.

Nasıl Başvurulabilir?

       Herhangi bir ücret ödemeden yapılacak başvurular, internet üzerinden www.turkiye100.org adresinden yapılabilecektir. Başvuru yapan şirketlerin 2010-2012 dönemindeki bilanço ve gelir tablolarını mali müşavirden onaylatıp turkiye100@tepav.org.tr veya basvuru@turkiye100.org adreslerinden birine göndermeleri gerekmektedir.

Başvurular 7 Mart-30 Nisan 2013 tarihleri arasında yapılabilecektir.

Bu haber 1849 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

TORBALI GÖZLÜKÇÜ - OPTİK

Kaplama Tuğlası

Kaplama Tuğlası Kaplama Tuğlası

KODGEB Kredi desteğini Kazananların Yapması Gerekenler

KODGEB Kredi desteğini Kazananların Yapması Gerekenler Kredi desteğini Kazananların Yapması Gerekenler

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi